Peale kohtumist Cerezo Osakaga, millest sai lühikokkuvõte tehtud hooaja eelsete mängude esimeses kokkuvõttes, mille leiab siit, tuli United-il taas kohvrid pakkida ning põrutada Hong Kong-i (Hiina).

Hong Kong-is oli United-i vastaseks 29. juulil Kitchee FC, keda kutustakse Hong Kong-i Barcaks. Tegu oli esimese vastasega, kellel hooaeg ei käinud ja kelle mehed olid sama toores seisus, kui meie mehed. Seda oli mängu algusest ka kohe näha ning United haaras koheselt ohjad ning surus oma mänguplaani peale olenemata sellest, et mäng toimus põhimõtteliselt liivakastis (enne mängu oli palju vihma sadanud ja oli isegi võimalus, et mäng jääb väljaku ülimalt kehva seisukorra tõttu üldse ära ning selleks, et kuidagi saaks mäng peetud visati väljakule liivakord peale). Mängu lõpptulemuseks oli 5:2 võit ja meil jagus võimalusi see 5 ka kahekordistada, võõrustajate kiituseks tuleb öelda, et nende löödud kaks väravat olid väga ilusad, esimene super kauglöök ning teine ilus soolovärav. Parimateks meesteks United-i poolt olid Cleverley (super sööt teisele väravale ning palju musta tööd), Zaha (nii hea on taas näha meie meeskonnas enesekindlat ja funksioneerivat äärt ehk kannustab see teisigi ääremehi oma parimat vormi leidma) , Januzaj (tuletab meelde seda aega, kui Ronaldo meie eest mängima hakkas, oli küll toores aga tohutu potensiaal paistis kohe läbi, olen veendunud, et siit on tulemas taas üks United-i kasvatatud/lõppviimistletud super klassiga mängija, lõi ka värava) ning Welbeck. Lisaks ei teinud oma kasvavale reputatisioonile midagi halba ka lõpus mängu toodud Lingard, kes vaatamata platsil oldud lühikesele ajale leidis võimaluse lüüa sellise klassi värav nagu Messi neid lööb, kus terve trobikond mehi on ümberringi aga ikka leitakse see auk ülesse, kust värav ära lüüa. Puhas nauding!

United: Amos; Fabio (Rafael 72), Smalling, M Keane, Evra (Büttner 46); Zaha (van Persie 81), Carrick (Jones 72), Cleverley, Anderson, Young (Lingard 46); Welbeck (Januzaj 46).

Mäng toimus Hong Kong-i staadionil.

Kitchee vs ManUtd

Peale Hong Kong-is toimunud mängu oli aeg Euroopasse tagasi tulla ning peale väikest peatust kodusel Inglismaal liikuda Rootsi, Stockholmi, kus vastaseks 6. augustil oli kohalik AIK nimeline meeskond. Tegu oli vast hooaja eelse turnee kõige tähtsama mänguga kuna vormi oli jõutud piisavalt koguda ning vastaseks oli igati korraliku tasemega meeskond, kelle hooaeg oli käimas. Nagu oodatud oligi tegu kõige kõrgematasemelise mänguga tuuril ja korraliku mängu tegid mõlemad osapooled, vastastel oli eriti märkimist väärt väravavahi panus, tõrjeid jagus igale maitsele. Tulemuseks 1:1 võitluslik viik. Meie poolt tegid väga hea esituse Nani, kes mängis oma paremate päevade tasemel (kahjuks kestis see vaid pool tundi, kuna mees suutis end taas vigastada, kubeme venitus), Lindegaard, kes tegi mitu super tõrjet, Vidic, kes valiti Manchester United-i twitter-i kontol mängu parimaks ning Henriques, kes kombekohaselt oma debüüdil esindusmeeskonnas ka värava kirja sai (on löönud värava igas senises debüüt mängus).

United: Lindegaard (Amos 46); Rafael, Vidic, Evans (Smalling 53), Evra; Zaha (Welbeck 78), Carrick, Anderson, Giggs (Bebe 78), Nani (Henriquez 31); van Persie.

Henriques on just värava löönud

Peale Rootsis toimunud mängu liikus United-i karavan tagasi koju Inglismaale, Manchesteri, kus juba 9. augustil tuli kohtude Rio Ferdinand-i austamise (testimonial) matšis Sevillaga. United alustas mängu tõelises austusmängu vaimus (uimaselt ja mitte eriti keskendunult), Sevilla aga vist ei olnud memo-t selle kohta saanud ja nii oligi varsti Sevilla 2:0 ees (juba 25. minutiks), õnneks mõjus see kainestavalt ka United-ile ja lõpuks võeti jalad kõhu alt välja. Teist poolaega domineeriti juba täielikult Punaste Kuradite poolt ning 64. minutil jõuti ka väravani, mille lõi Antonio Valencia ning pühendas ta selle oma hiljuti traagiliselt surnud sõbrale Christian Benitez-ele. United üritas leida ka iga hinna eest viigiväravat kuid vaatamata paljudele võimalustele sihile ei jõutud, hoopis Sevilla kinnitas surematut jalgpalli reeglit, et kui ise ei löö lüüakse sulle realiseerides 91. minutil ühe oma vähestest rünnakutest teisel poolajal. Lõppseis seega 3:1 Sevilla kasuks. Meie meestest tuleb taas kiita Januzaj-d, kes oli teistest mäekõrguselt üle, totaalne nauding oli vaadata kuidas 18 aastane nooruk mitte ainult ei tribla ja ei jookse kiirelt vaid on ka füüsiliselt valmis võitluseks, jääb vaid loota, et see stabiilsus, mida oli näha hooaja eelsetes mängudes kandub ka hooaega edasi ja ehk saab mees nii mõneski liiga ja karika mänguski esindusmeeskonna eest mängima!

United: De Gea; Fabio, Ferdinand (Evans 82), Smalling, Büttner; Valencia (Zaha 65), Cleverley (Jones 46), Anderson (Carrick 65), Kagawa (Giggs 65), Januzaj; Henriquez (Lingard 46). Subs not used: Bebe, M.Keane, Lindegaard.

Valencia tähistab

Viimase mänguna, väikeste mööndustega paneks ka hooajaeelse mänguna kirja Community Shieldi. Tegu on küll ametliku mänguga, mille järel antakse ka karikas välja, põhimõtteliselt superkarikas kuna üldjuhul kohtuvad FA karikasarja ja liiga võitja aga paljud meeskonnad kasutavad seda siiski kui hooajaeelset hooajaks valmistumise mängu eksperimenteerides nii koosseisu, kui ka asetustega. Mäng ise kinnitas, et United on hooajaks valmis kuna see võideti ülimalt kindlalt andmata väiksematki võimalust vastaseks olnud Wigan-ile. Tulemus oli 2:0 võit ning esimene värav löödi juba 6. minutil van Persie poolt, ka teise autoriks oli 59. minutil tema. Unitedi parimad mehed olid van Persie, Evra ja Vidic.

United: De Gea; Rafael (Smalling 16), Vidic, Jones, Evra; Zaha (Valencia 60), Carrick, Cleverley, Giggs (Anderson 67); Van Persie (Kagawa 83), Welbeck (Januzaj 83).